Sheedgraphicبازگشت صفحه اصلی املاک
اجاره آپارتمان
فروش آپارتمان
اجاره دفتر کار
فروش دفتر کار
فروش زمین
فروش سوله و کارخانه

خرید یا اجاره ملک در قزاقستان

اجاره املاک برای خارجیان در بخشهای مختلف مانند زمین , آپارتمان و کارخانه در کوتاه مدت چندان تفاوتی با افرادمحلی یا مقیم ندارد و تقریبا میزان و شرایط اجاره یکسان می باشد صرفا برای اجاره طویل المدت قبلا اجاره برای افراد خارجی تا سقف 49 سال مقدور بود که در حال حاضر این میزان به 10 سال کاهش یافته است.

اما خرید املاک برای افراد خارجی از هر گونه که باشد ممنوع است یعنی فرد خارجی نمی تواند به نام خود زمین و یا دفتر و یا هر نوع ملک را خرید و فروش نماید مگر آنکه اقامت این کشور را دریافت نموده باشد که در این زمان قوانین شهروندی برای او نیز صدق کرده یعنی امکان خرید و فروش ملک را خواهد داشت .

معمولا افراد خارجی که قصد خرید ملک را دارند با ثبت شرکت امکان آنرا بدست می آورند بدین معنا که یک شرکت ثبت شده داخلی می تواند هر نوع ملکی و به هر میزانی را خرید و یا فروش نماید حتی اگر تمام سهام آن متعلق به خارجیانی باشد که اقامت کشور را ندارند.

طبیعتا فروش این املاک نیز بلامانع است همچنین امکان دریافت تسهیلات بانکی نیز برای این شرکتها جهت خرید املاک وجود دارد البته یک شعبه و یا یک نمایندگی که در قزاقستان به ثبت رسیده امکان خرید و فروش ملک را نخواهد داشت زیرا از سوی دولت قزاقستان بعنوان موجودیت مستقل شناخته نمی شود.

فعالیت اداری در ملکهایی که سند مسکونی دارند کلاو برای تمام مشاغل مجاز نمی باشد یعنی دفاتر کار در املاکی که از ابتدا با مجوز اداری ساخته شده اند و یا بعدا کاربری آنرا تغییر داده اند امکان پذیر می باشد.

البته به مانند ایران گاها افرادی در مکانهای مسکونی کار اداری انجام می دهند که بهیچ وجه توصیه نمی گردد و می تواند جریمه های سنگینی را در بر داشته باشد.

ضمنا چنانچه ساختمان صرفا مسکونی بوده و واحدی از آنرا بخواهیم اداری کنیم صرفا در شرایط خاص مثلا دارا بودن ورودی مستقل و نداشتن مشرف مسکونی و چندین موضوع دیگر و پس از بازدید ناظرین واحدهای آرشیتکت منطقه امکان می یابد دریافت مجوز ساخت اداری تا دریافت تغییر کاربری شرایط بسیار راحتتر و هزینه های کمتر در بر دارد.

برای دریافت مجوز اداری هزینه های مشخص شهرداری در نظر گرفته نشده ولی هزینه های پنهان غیر اداری زیادی جهت صدور مجوز دریافت می گردد که هیچ کدام مستند نبوده و بسته به ملک منطقه و شرایط متغیر است .

قیمت ساخت ساختمانهای اداری و یا مسکونی وسوله های صنعتی هر یک به تناست مشخصات درخواستی متفاوت می باشد اما در یک رنج کلی ساخت ساختمانهای اداری و یا مسکونی برای هر متر مربع بین 1000 تا 1500 دلار و ساخت سوله های صنعتی بین 600 تا 1000 دلار در هر متر مربع می باشد هزینه های جانبی ساخت بطور غیر رسمی(بخش اصلی این نوع هزینه ها مربوط به مبالغ پنهان لازم جهت دریافت مجوزها و نیازمندیها کار می باشد) در مورد ساخت یک کارخانه صنعتی به شرح زیر می باشد:

زمین اطراف آلماتی بدون آب ,برق و گاز هر هکتار                  از 200 تا 600 هزار دلار            

هزینه دریافت برق در مناطق صنعتی هر مگاوات برق اختصاصی     1 الی 2 میلیون دلار

گاز برای حجم 20 الی 30 هزار متر مکعب                          300 الی 500 هزار دلار

مجوز حفر چاه عمیق (150 متر مربع)                               از 50 تا 150 هزار دلار

دریافت مجوزهای عمومی از ابتدا تا مجوز پایان کار(دریافت مجوز کار تولیدی , ساخت و ساز ,مجوزهای واحد آرشیتکت حداقل 12 مجوز مانند محیط زیست , آتش نشانی ,پساب و... ,تا مجوز پایان کار)                                                                           200 الی 400 هزار دلار

همچنین زمان دریافت این مجوزها و ساخت و ساز بین بطور متوسط یک و نیم الی 2 سال می باشد ضمنا ذکر این نکته که قیمت املاک (بیشتر املاک ساخته شده و به میزان کمتر زمین)از یک سال و نیم پیش افت قابل توجهی داشته و همچنان در رکود می باشد ضروری است و در حال حاضر اکثرا فروشنده می باشند تا خریدار که بسیاری نیز معتقد به تغییر وضعیت ظرف یکسال آینده هستند.

ضمنا کشور قزاقستان برق خود را از قرقیزستان و گاز خود را از ازبکستان وارد می نماید بنابراین هزینه مصرف این دو مورد نسبتا بالا می باشد مثلا در حال حاضر قیمت مصرف هر کیلو وات برق صنعتی در حال حاضر 6  تنگه و قیمت مصرف هر متر مکعب گاز 11 تنگه می باشد.

 

 

 

 
تجارت
فرهنگ و هنر
Copyright © 2011 , All rights reserved.
KaziranWebsite : www.kaziran.com :: www.kazinfo.ir :: Email : Info@kaziran.com
Designed and Developed By SheedGraphic Multimedia