Sheedgraphicبازگشت صفحه اصلی شرایط گمرکی

گمرک

اتحادیه گمرکی
در كشورهاي قزاقستان، روسیه و بلاروس، مقررات يكسان گمركي وجود دارد.
هنگام ورود کالاها و وسایل نقلیه به قلمرو گمرکی قزاقستان موارد زير اعمال مي شود:
• پرداخت عوارض گمرکی؛
• هزینه ترخیص کالا از گمرک 50 یورو برای صفحه اصلی اظهارنامه گمرکی محموله و 20 یورو برای هر صفحه اضافی؛
• 12٪ مالیات بر ارزش افزوده براي واردات (مالیات شامل ارزش گمرکی کالا و دیگر پرداختی های واردات کالا است که به استثنای مالیات بر ارزش افزوده اضافه مي شود)؛
• مالیات غیر مستقیم برای انواع خاصی از کالا.
با توجه به مقررات اتحاديه مشترك گمرکي، تعرفه واردات از 0٪ تا 80٪ است.
کدهاي گمرکي اتحاديه مشترك، انواع كالاها را بررسي مي كند که برخی از آنها داراي معافیت کامل و برخي دارای معافیت جزئی هستند.

وزن و ارزش کالا برای استفاده شخصی
بدون اظهارنامه و پرداخت عوارض گمرکی، مي توانیم کالاهاي تا ارزش 1،500 یورو و مجموع 50 کیلوگرم را وارد كنيم.
چنانچه یک فرد وزن و ارزش كالايش از حد مجاز تجاوز کند، باید  براي هر کیلو 30٪ از قیمت خرید و حداقل 4 یورو به عنوان عوارض گمركي پرداخت كند.
نرخ تعرفه صادرات مصوب  دولت جمهوری قزاقستان در تاریخ 7 ژوئن 2010 به شماره 520، به استثنای برخي از كالاهاي خاص از 10 تا 30٪ است،
واردات ، صادرات ارز، اوراق بهادار، برات، چک:
• واردات ، صادرات ارز، اوراق بهادار، برات، چک به  خاك كشورهاي داراي اتحاديه مشترك گمركي - بدون محدودیت است.
•از کشورهای ثالث به  کشورهای ديگر  مقدار بیش از 10،000 دلار آمریکا، نياز به نوشتن و ارائه اظهارنامه گمرکی مسافر برای کل مقدار ارزش وارداتی یا صادراتی دارد.
اطلاعات مربوط به مقررات و رویه های گمرکی صادرات محصولات قزاقستان
روش هاي گمرکی برای صادرات کالا از قزاقستان مطابق با فصل 14 از قانون گمرک جمهوری قزاقستان صورت مي گیرد. مطابق با قوانين گمركي قزاقستان كالاها مي توانند مجوز خروج بگيرند.
روش های گمرکی شامل موارد زیر است:
• اطلاع ارگان گمرك از خروج كالا با ارائه مدرك
• مدارک  و مواد مورد نیاز گمرگ
• اعلان واقعی قيمت ها در بارنامه، اسناد و داده ها؛
• ترخیص کالا از گمرک ؛
• تحویل کالا به ایست بازرسی گمرکی در مرز جمهوری قزاقستان؛
• اطلاع به گمرك  توسط صادرات حامل کالا با ارايه مدرك به خارج از قلمرو گمرکی جمهوری قزاقستان.
در هنگام صادرات محصولات از قزاقستان، شما باید ابتدا اطلاعات مربوط به کد کالا را مطابق با HS EEC آماده كنيد. اين كار براي این است كه، آیا کالاهای صادراتی نياز به صدور مجوز، کنترل صادرات و کنترل بهداشتی و گیاهی دارد يا خير؟

دریافت مجوز صادرات
دريافت مجوز صادرات توسط سازمان مربوطه كه وزارت صنایع و فن آوری های جدید جمهوری قزاقستان است صادر مي شود. مجوز یا عدم اجازه اعطای مجوز حداكثر1  ماه، و برای کسب و کارهای کوچک حداكثر 10 روز از تاریخ ارايه درخواست با مدارک لازم، اعلام مي شود.
مجوز برای یک نوع محصول بدون در نظر گرفتن تعداد اقلام کالاهای موجود در قرارداد مطابق با استاندارد اروپايي HS صادر مي شود و مدت آن حداكثر يك سال از تاريخ اعطاي مجوز است. به طور معمول، مجوز در نظر گرفته شده برای صادرات یک نوع کالا در یک کشور است و نمی توان از آن برای صادرات این محصول در کشورهای دیگر استفاده كرد.


دريافت گواهی دامپزشکی
برای دريافت گواهینامه دامپزشکی برای صادرات کالاهای کنترل شده، باید به کمیته استانی و یا شهري دامپزشکی در محل مبدا مراجعه کرد.
همراه با درخواست، الزامات دامپزشکی مورد نياز کشور واردكننده به صورت اصل مدرك( يا نمونه سرتيفيكات دامپزشکی)، و همچنین ترجمه آن به زبان قزاقي یا روسی مورد نياز است، كه بايد در آن نام کشور وارد كننده، نام محصول، نوع وسیله نقلیه و نقطه عبور از مرز دولت جمهوری قزاقستان و کشورهای مستقل مشترک المنافع مشخص باشد.
کمیته منطقه اي  دامپزشکی، صادرات این نوع محصول با توجه به درخواست و نيازهاي دامپزشکی کشور واردكننده مورد بررسي قرار مي دهد، همچنين اين كميته  ویژگی های کالا، فراگير بودن آن در استان و نيز آزمایش هاي لازم و اقدامات دامپزشکی را نيز مورد بررسي قرار مي دهد. مجوز يا عدم مجوز برای صادرات با دليل موجه ظرف مدت 5 روز کاری اعلام مي شود.
در گواهی دامپزشکی صادرات كه قبل از حمل كالا صادر مي شود، کمیته منطقه اي دامپزشکی ، شماره و تاریخ مجوز و همچنين مجوز ترانزيت سازمان مرکزی دامپزشکی کشوري كه از طريق خاکش ترانزیت کالاهای کنترل صورت مي گيرد، قيد مي كند.
در پست بازرسی مرزي، بازرس گواهی دامپزشکی برای کالاهای صادر شده، اجازه صادرات آن، اجازه مقامات دامپزشکی كشوري كه ترانزيت از طريق آن صورت مي گيرد و همچنین نام كالا، وزن، بسته بندی، تعداد اسناد ارائه شده و پذیرش شرایط حمل كنترل مي شود و به جای گواهی دامپزشکی صادر شده، توسط بازرس دامپزشکی، گواهی دامپزشکی ديگري داده مي شود.

دريافت گواهی های نباتی

صادرات محصولات قرنطينه با توجه به شرایط مندرج در معاهدات و موافقت نامه های بین المللی جمهوری قزاقستان در زمینه گیاهان قرنطینه است. صادرات اين محصولات تنها در صورتی که گواهی های گیاهی مجاز را دريافت كنند، امكان پذير است.
برای دريافت گواهی های گیاهی باید به كميته منطقه اي قرنطینه گیاهان با ذكر نام و تعداد محصولات ، نام کشور واردكننده و آدرس دقيق آن ، نیاز کشور واردكننده ، زمان و محل حمل و نقل محصولات  و مسير حمل و مكان دقيق كشوري كه محموله صادر مي شود، مراجعه کرد.
وضعیت قرنطینه محصولات صادراتی تحت قرنطینه، توسط بازرسان قرنطینه در مكان اوليه بارگيري ، مرزهاي  دریايي و رودخانه اي، ایستگاه های راه آهن و سایر نقاط كه محموله دوباره بارگيري مي شود كنترل مي شود. هنگامی که كالا بدون بارگيري مجدد ارسال شود، پس از زمان بارگيري، تنها  در مرز  درستی سرتيفيكات حمل محصولات گياهي چك مي شود.

هنگامی که کالا به خارج از قلمرو گمرکی قزاقستان فرستاده مي شود، مدارك كنترل شده مبدا در همان اظهارنامه گمرکی مي آيد، که باید داراي مهر مناسب، محل و زمان تحویل کالا باشد و زمان آن توسط مقامات گمرکی مرز خروجي تنظیم مي شود.
محصولات در نظر گرفته شده برای صادرات، باید به همان كيفيت و مقداري كه در نظر گرفته شده اند تحت كنترل و قوانين گمركي خاص ارسال شوند.
مهر گمرك تأییدیه نهايي صادرات کالا برای خارج از قلمرو گمرکی جمهوری قزاقستان است، كه در آن نام شخص مسئول و تاريخ خروج و مرز گمركي مشخص شده است.

در کشور قزاقستان افراد خارجی می توانند با داشتن مدارک مورد نیاز خود مستقیما کالای وارداتی خود را ترخیص نمایند البته این موضوع مستلزم دارا بودن ویزای تجاری یا اقامت در این کشور داشتن کارت rrn    و اخذ گواهینامه ترخیص کالا از گمرک می باشد.

همچنین شرکتهای ترخیص کار با دریافت کارمزد متعارف خود انجام امور ترخیص را بر عهده می گیرند که اکثرا دفاتری در شعبات گمرک دارند. 

ضمنا مدت زمان ترخیص کالا پس از دریافت کلیه مدارک 3 روز الی یک هفته اعلام گردیده است.


تماس با سازمان های ارائه دهنده اطلاعات و خدمات در امور گمرکی


کمیته کنترل گمرک وزارت دارایی جمهوری قزاقستان
آدرس: آستانه، خیابان بيبيتشيليك 10تلفن: 02 0087172024679 وب سایت: http://www.sector.kz


مرکز فعالیت های اقتصادی خارجی
آدرس: آلماتی، خیابان. گاگارین، 93 (كنج آبای) طبقه 3تلفن: 39  0087279666277    0087273999269
وب سایت: http://www.keden.kz


انجمن " اتحادیه گمرک قزاقستان '
آدرس: آلماتی، خیابان. گاگارین، 93تلفن: 0087272533279   0087279399268 وب سایت: http://www.declarant.kz/ شما: kucd @ VED. KZ


مركز مشاوره
آدرس: خ. 127 راه ابریشم، دفتر 115تلفن / فاکس: 0087272533279  0087279399269


انجمن گمرک جمهوری قزاقستان
تلفن: 0087270706260وب سایت: http://www.ved.kz پست الکترونیکی: info @ keden. KZ
شركت با مسئوليت محدود «Sector» (تامين برنامه برای شرکت کنندگان در تجارت بین المللی و کارگزاران قوانين گمركي)
آدرس: آلماتی، خیابان. سيفولينا،460 / 458، دفتر 225تلفن: 0087270524250

وب سایت: http://www.customs.kz 

 

 

مترجم : محمد جعفری

download fileکدکس گمرکی

download fileشارژهای گمرکی

 
تجارت
فرهنگ و هنر
Copyright © 2011 , All rights reserved.
KaziranWebsite : www.kaziran.com :: www.kazinfo.ir :: Email : Info@kaziran.com
Designed and Developed By SheedGraphic Multimedia