Sheedgraphicبازگشت صفحه اصلی اخبار
    سال :      ماه :  
تاریخ انتشار: 17/02/1399
12: 36  : ساعت
 نوع مطلب : خبر

بیانیه جناب آقای قاسیم ژومارت توقایف، رئیس محترم جمهوری قزاقستان
 در قزاقستان از تاریخ 16 مارس سال 2020 میلادی وضعیت اضطراری اعلام شده است. در نتیجه، این بیماری همه گیر گسترش نیافت. هم سازمان بهداشت جهانی و هم کارشناسان بین المللی اقدامات قزاقستان را ستوده اند.
     اقدامات ویژه ای برای اطمینان از ثبات اجتماعی و اقتصادی و حفظ درآمد مردم انجام می شود. تکرار می کنم: در این اوقات دشوار، هر شهروندی در کانون ما قرار دارد. دولت کسی را به دردسر نمی اندازد. من دو مجموعه از اقدامات را برای حمایت از شهروندان خود در مواقع اضطراری اعلام کرده ام. این اقدامات تا حد ممکن اجرا می شود. همچنین انتقادهای معتبری از طرف مردم وجود دارد. ما آن را هم در خاطر داریم.
    تاکنون 4 میلیون و 250 هزار نفر کمک مالی دریافت کرده اند.
    سبد غذا به بیش از 570 هزار نفر توزیع شد. به طور کلی، ما برنامه داریم که برای بیش از 1.1 میلیون نفر سبد غذا تهیه کنیم. بودجه از صندوق "ما باهم هستیم" که به ابتکار اولین رئیس جمهور-رهبر ملت قزاقستان ایجاد شد، اختصاص یافت. حزب "نور اوتان" فعال است. در ماه آوریل-مه ، به بیش از 1.6 میلیون نفر صورتحساب خدمات ارائه می دهند.
    نظارت منظم در دسترس بودن و کیفیت مواد غذایی در حال انجام است. کمبود مواد غذایی در کشور وجود ندارد. مقامات محلی قیمت کالاهای مهم اجتماعی را کنترل می کنند. ما در خط مقدم مبارزه با بیماری همه گیر، از پزشکان حمایت مالی می کنیم.
   وزارت بهداشت و استانداران برای کمک به سایر کارکنان بهداشتی اقداماتی را انجام می دهند. بیش از 1.6 میلیون نفر، 11.5 هزار مشاغل کوچک و متوسط توانستند بعداً وام خود را بازپرداخت کنند. در کل، آن بیش از 360 میلیارد تنگه را پوشش می دهد. امروزه مشاغل کوچک و متوسط در وضعیت سختی قرار دارند. اگر اکنون به این صنعت کمک نکنیم، قادر نخواهیم بود اقتصاد را بازیابی کنیم.
    بیش از 700 هزار شرکت و کارآفرینان فردی مزایای مالیاتی دریافت کردند. این باعث می شود آنها در حدود 1 تریلیون تنگه صرفه جویی خواهد کرد. بودجه برای وام مؤثر به مشاغل کوچک و متوسط اختصاص یافته است. به منظور عدم كاهش تعداد كارمندان و دستمزدها، كمك هاي مناسبي به شركت هاي بزرگ ارائه خواهد شد. در حال حاضر لیستی از آنها تهیه شده است. این شرکت تنها مهمترین شرکت ها برای اقتصاد کشور را شامل می شود.
    کارگران کشاورزی با وجود مشکلات مشغول به کار هستند. مشکلات کمپین کاشت بهار حل شده است. 200 میلیارد تنگه برای این کمپین و پیش خرید محصولات اختصاص داده شده است. از این میزان 70 میلیارد برای توسعه تولید بذر و خرید کود هزینه خواهد شد.
      به طور کلی، حدود 6 تریلیون تنگه برای حمایت از شهروندان و مشاغل اختصاص یافته است. این مقدار قابل توجهی است.
     وظیفه دولت و مراجع ذیصلاح اطمینان از استفاده کارآمد از بودجه و شفافیت حداکثر این روند است. با نتایج به دست آمده محدود نشوید. اوضاع هنوز پیچیده است. کرونا ویروس در سراسر جهان رواج دارد. تعداد افراد آلوده حدود 3 میلیون نفر است. این رقم در حال رشد است.
    احتمال دارد مرحله دوم بیماری همه گیر آغاز شود. قزاقستان به اوج بیماری همه گیر نرسیده است. این خطر وجود دارد که اوضاع از کنترل خارج شود. متأسفانه در برخی مناطق به ویژه در شهر آلماتی پزشکان و کارمندان بهداشت بسیاری به این ویروس آلوده هستند. بنابراین اقدامات فوری برای اطمینان از ایمنی آنها انجام می شود.
  با توجه به وضعیت فعلی کشور و بر اساس توصیه های کمیسیون دولت تصمیم گرفتم برای صدور حکم تمدید وضعیت اضطراری تا 11 مه امسال صادر کنم.
   این یک الزام دوره سختی است که ما در آن به سر می بریم. طبق قانون، وضعیت اضطراری از 11 ماه مه امسال به پایان می رسد. البته، رژیم فقط در صورتی تمام خواهد شد که بیماری همه گیر دوباره تشدید نشود. امیدوارم اوضاع بدتر نشود.
     علاوه بر این، کمیسیون دولت در مواقع اضطراری آمادگی لازم برای کاهش نیازهای قرنطینه را دارد. اول از همه ، می توانیم از مناطق و شهرهایی شروع كنیم كه به طور جدی شیوع ویروس را كنترل می كنند. به کمیسیون دولت دستور داده شد لیستی از موسساتی تهیه کند که کار خود را در همه مناطق کشور براساس الگوی سرمایه شروع کنند.
    اول از همه، شرکت های صنعتی، ساخت و ساز و حمل و نقل جاده ای، بانک ها و مراکز خدمات به مشتریان باید شروع به کار کنند. با این وجود، رعایت کلیه هنجارهای بهداشتی و به طور مرتب ضد عفونی محل کار ضروری است. در زندگی روزمره حفظ فاصله اجتماعی ضروری است.
   روسای شرکتها و دستگاههای اجرایی محلی مسئولیت شخصی را بر عهده دارند. در این راستا، نقش استانداری ها در همه سطوح به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. دولت ماه آینده هم 42.500 تنگه را تأمین خواهد کرد. نیازی به درخواست مجدد نیست. پرداخت طبق سند قبلاً ارسال شده انجام می شود. خانواده های نیازمند به دریافت سبد غذا ادامه می دهند.
       کمیسیون دولتی این موضوع را در نظر گرفته است و اکنون می گوید که چگونه می می شود آن را حل کرد. 
    تمام حمل و نقل مسافر در کشور به حالت تعلیق در آمده است. این تصمیم درست در زمان مناسب بود. با این حال، با توجه به وضعیت نسبتاً پایدار، دولت پروازهایی را از اول ماه مه بین پایتخت و آلماتی آغاز خواهد کرد. چنین اقدامی برای کار بسیاری از متخصصان، و همچنین شهروندان که در حال مبارزه با بیماری همه گیر هستند، ضروری است.
    دانشگاه ها، کالج ها و مدارس یادگیری از راه دور را ادامه می دهند. من از مردم کشور می خواهم که از این اقدامات درک کنند.
    هنوز واکسنی برای این ویروس وجود ندارد. اقدامات دقیق قرنطینه مانع از شیوع این بیماری همه گیر می شود. مگر در موارد ضروری، در خانه بمانید. این امر به ویژه در ماه مبارک رمضان فعلی بسیار مهم است.
    می دانید که آرمانهای نجیب این دوره، صبر و استقامت، شکیبا و رضایت است.
    امسال، اداره معنوی مسلمانان قزاقستان پیشنهاد کرده است که از رعایت تعدادی از مراسم در ماه رمضان خودداری کنند. بنابراین ، کاملاً مشهود است که در چنین زمانی نمی توانیم یک در افطار با هم باشیم. 
   وزارت بهداشت باید تلاش های خود را برای تشخیص بیماری از طریق آزمایشات بیشتر کند. مطابق با استانداردهای بین المللی باید حداقل به 20-25 هزار در روز افزایش یابد.
    در همین راستا ، من به دولت دستور می دهم که تولید سیستم تست داخلی را در اسرع وقت آغاز کند. ما باید از فرصتهای موجود برای ایجاد داروهای ایمنی استفاده کنیم. وقتی واکسن موجود است ، قزاقستان نباید منتظر داروهای خارجی باشد.
    حتی بعد از بحران ، ما همچنان بر توسعه پزشکی تمرکز می کنیم. پزشکان توسط دولت حمایت گسترده ای می شود. دولت باید برای بهبود پیش نویس قانون جدید بهداشت عمومی و سیستم مراقبت های بهداشتی ، پیشنهادات خاصی را ارائه دهد.
    اکنون باید برای دوره پس از بحران آماده شویم. دولت و بانک ملی طرحی جامع برای احیای توسعه اقتصادی را تا 11 ماه مه آماده خواهند کرد.
    این شامل اقدامات برای حمایت از صنایع آسیب دیده از بحران است. امروز ، کشور ما در حال ورود به سطح جدیدی از توسعه است. در واقع، اکنون ما در یک وضعیت کاملاً جدید زندگی خواهیم کرد. بنابراین ، تغییرات گسترده و چشمگیر در اقتصاد و مدیریت عمومی لازم است.
   این بحران نشان داد که ما یک ملت متحد و میهن پرست هستیم. اگر همیشه بتوانیم به عنوان یک ملت متحد شویم ، به همه اهداف خود خواهیم رسید. در این مورد شکی نیست.
      مردم ما می گویند "منشأ سعادت وحدت است."
  اگر با هم کار کنیم ، بر هر مشکلی غلبه خواهیم کرد!
  ما با هم هستیم!
   
 


 
تجارت
فرهنگ و هنر
Copyright © 2011 , All rights reserved.
KaziranWebsite : www.kaziran.com :: www.kazinfo.ir :: Email : Info@kaziran.com
Designed and Developed By SheedGraphic Multimedia