Sheedgraphicبازگشت صفحه اصلی اخبار
    سال :      ماه :  
تاریخ انتشار: 27/09/1397
16: 19  : ساعت
 نوع مطلب : خبر

مقاله رئیس جمهور قزاقستان نورسلطان نظربایف
"هفت جنبه از استپ بزرگ"
فضا اندازه گیری همه چیز است، زمان اندازه گیری تمام حوادث است. زمانی که افق های فضا و زمان ادغام می شوند، تاریخ ملی شروع می شود. و این فقط یک افسون زیبا نیست.
در حقیقت، اگر شما در مورد تاریخچه مردم آلمان، ایتالیا یا هند فکر می کنید، مسئله رابطه بین قلمرو و دستاوردهای بزرگی این مردم در طول تاریخ هزار ساله کاملا درست مطرح می شود. البته، روم باستان ایتالیای امروز نیستند، اما ایتالیایی ها به درستی از ریشه هایشان افتخار می کنند. گت های باستانی و آلمانی های مدرن نیز یک نفر نیستند، بلکه همه آنها بخشی از میراث تاریخی وسیع آلمان است. هند باستان با فرهنگ فرهنگی غنی و مردم هندی مدرن طبیعتا به عنوان یک تمدن منحصر به فرد به شمار می رود، و همچنان ادامه توسعه آن را در یک جریان مستمر تاریخی ادامه می دهد.
و این رویکرد درست است، به شما این امکان را می دهد تا ریشه های شما و در واقع تمام تاریخ ملی را در تمام عمق و پیچیدگی آن درک کنید.
تاریخ قزاقستان نیز باید از نقطه اوج علم مدرن، و نه از طریق جداول جداگانه آن درک شود. برای این استدلال قانع کننده ای وجود دارد.
اولا، اکثر انجمن های دولتی، که مشارکت آنها در زیر مورد بحث قرار می گیرد، در خاک قزاقستان شکل گرفت، و تبدیل به یکی از عناصر قوم شناسی کشور قزاقستان شد.
ثانیا، آن دستاورد های برجسته فرهنگی که مورد بحث قرار می گیرند، به استپ وارد نشد بلکه در بیشتر موارد در سرزمین ما متولد شده اند و تنها پس از آن به غرب و شرق، شمال و جنوب گسترش یافته است.
سوم، یافته های تاریخی دهه های گذشته، به طور واضح ارتباط ناپیوسته اجداد ما با پیشرفته ترین فن آوری های نوین زمان خود را می دهد و به ما اجازه می دهد که نگاه جدیدی به موقعیت استپ بزرگ در تاریخ جهانی داشته باشیم.
سرانجام، نام برخی از اقوام و قبایل قزاق صدها سال طول می کشد که نسبت به اصطلاح "قزاق" نامعلوم است، که بدون شک، افق کاملا متفاوت تاریخ ملی را نشان می دهد که قبلا تصور می شد.
دیدگاه یوروگنتیک اجازه ندید که واقعیت واقعی این باشد که ساکا، هون ها، گروه های قومی پروترک بخشی از قوم گرائی ملت ما بودند.
علاوه بر این، اساسا مهم است که توجه داشته باشیم که ما در مورد تاریخ قزاقستان صحبت می کنیم که برای بسیاری از گروه های قومی که مدت ها در خاک ما زندگی می کنند، مشترک است. این تاریخ مشترک ما است، که سهم بسیاری از چهره های برجسته قومیت های مختلف ساخته شده است.
امروز ما نیاز به دید مثبت از تاریخ خودمان داریم. با این حال، این نباید تنها به پوشش انتخابی و فرصت طلبانه یک رویداد تاریخی خاص محدود شود. سیاه ترکیبی جدایی ناپذیر از سفید است. با هم، آنها یک رنگ رنگ منحصر به فرد از زندگی هر دو ملت فرد و کل را تشکیل می دهند. در تاریخ ما، بسیاری از لحظات و فاجعه های جالبی، جنگ ها و درگیری های مرگبار، آزمایش های اجتماعی خطرناک و فاجعه های سیاسی وجود داشت. ما حق نداریم در مورد آنها فراموش کنیم. ضروری است که تاریخ خود را در تمام تطبیق و چند بعدی آن تحقق بخشید.
هدف این نیست که با اعمال تحریم کردن نقش کشورهای دیگر، عظمت خود را نشان دهیم. هدف این است که نقش ما در تاریخ جهانی، بر اساس حقایق دقیق علمی، به آرامی و عینی درک کنیم.
بنابراین، در اینجا هفت جنبه از استپ بزرگ است
I. فضا و زمان تاریخ ملی
سرزمین ما، بدون اغراق، به جایی تبدیل شده است که از آن جا که بسیاری از اشیاء فرهنگ مادی آغاز می شوند. بخش عمده ای از آن، بدون آن که زندگی جامعه مدرن به سادگی غیر قابل تصور است، در منطقه ما اختراع شد. در توسعه آنها، ساکنان استپ ها به نوآوری های نوین فنی به جهان افتتاح شد، پدران اختراعات، که هنوز هم در همه نقاط جهان استفاده می شود. این وقایع، بسیاری از حقایق شناخته شده را حفظ می کنند که نشان می دهد که اجداد قزاق ها بارها تغییرات سیاسی و اقتصادی در مناطق وسیع اوراسیا را تغییر داده اند.
1. فرهنگ سوارکاری
همه می دانند که استپ بزرگ، جهان پرورش اسب و فرهنگ اسب سواری را داد.
برای اولین بار، انسداد اسب ها توسط یک انسان در قلمرو قزاقستان مدرن اتفاق افتاد، که نشان می دهد حفاری های بوتای در شمال کشور است.
اهلی کردن اسب به اجداد ما اجباری غیر قابل تصور در آن زمان بود و در مقیاس جهانی بزرگترین انقلاب در اقتصاد و امور نظامی بود.
با این حال، اهلی کردن اسب نشان دهنده آغاز یک فرهنگ اسب سواری است. سوار بر اسب، مسلح با تعظیم، نیزه یا شمشیر، نمادی از دوران تبدیل شد زمانی که امپراتوری قدرتمند ایجاد شده توسط مردم عشایر به خط مقدم از تاریخ است.
این تصویر از سوارکاری پرچمدار علامت قابل تشخیص از دوران قهرمانانه و "کد فرهنگی" خاص از جهان عشایری، تشکیل است که با تولد سوارکاری همراه است.
قدرت موتورهای خودرو هنوز در اسب بخار اندازه گیری می شود. و این سنت طولانی مدت، ادای احترام نمادین به عصر بزرگ زمانی است که اسب سوار بر سیاره غالب شد.
ما نباید فراموش کنیم که انسان تا قرن نوزدهم میانه ای از این انقلاب تکنولوژیکی بزرگ لذت برد، که به جهان از زمین های قدیم وارد شد.
اجزای اصلی لباس مدرن به دوران باستان تمدن استپ بازگشته است. فرهنگ غارنوردی باعث شد لباس مناسب برای جنگجو سوار شود. تلاش برای راحتی و عملی در حین سوار شدن، اجداد ما برای اولین بار پوشاک را به قسمت های بالا و پایین تقسیم کرد. بنابراین، اولین نوع شلوار را اختراع کردند.
این به سواران آزادی سواری و نبرد داد. کسانی که در استپ زندگی می کردند شلوار چرم، احساس، کنف، پشم و کتان را می پوشاند. در طول هزار سال گذشته، این نوع لباس به طور اساسی تغییر نکرده است. شلوارهای باستانی که در طول کاوش ها یافت می شوند، همانند شکل های مدرن هستند.
همچنین شناخته شده است که امروزه همه انواع چکمه ها "جانشینان" کفش های نرم با شفت و پاشنه است که برای سواری استفاده می شود.
در تلاش برای بهبود کنترل اسب در حالی که سوار، مردم استپ از زین و طناب بالا به ارمغان آورد. نوآوری ها به سوارکار اجازه می دادند با اطمینان بر روی اسب نشسته و حتی هنگام حرکت به سرعت، از سلاح خود - کمان، یقه، شمشیر استفاده کنند.
اجداد ما به تیراندازی کمال در خلال پرتاب شدند - این طراحی سلاح را تغییر داد: کامپوزیت، راحت تر برای استفاده و مرگبار تر، و فلش ها پر شده و نوک فلزی، زره پوش سوراخ.
یکی دیگر از نوآوری های تکنولوژیکی که قبیله های ترکهایی که در قلمرو قزاقستان واقع شده بود، اختراع یک شمشیر بود که ویژگی متمایز آن یک تیغه مستقیم یا منحنی با دسته ای است که در جهت تیغه قرار گرفته است. این سلاح ها مهمترین و شایع ترین در زرادخانه سلاح های تهاجمی بوده است.
اجداد ما اولین کسانی بودند که زره های محافظتی برای اسب و سوارکار از صفحات زره پوش ایجاد کردند. این منجر به ظهور سواره نظام شدید مسلح شد - مهمترین نوآوری نظامی از عشایر اوراسیایی. تکامل آن در دوره ی 1 هزاره ی پیش از میلاد تا قرن اول، ایجاد یک نوع خاص از سربازان - سواره نظام سنگین بود که مدتهاست برتری نظامی بی سابقه ای از مردان استپ، تا اختراع و استفاده انبوه از اسلحه ها را تضمین می کرد.
2. متالورژی باستان از استپ بزرگ
اختراع روش های تولید فلزات دوران تاریخی جدیدی را باز کرد و برای همیشه توسعه انسانی را تغییر داد. زمین قزاقستان، غنی از سنگهای گوناگون، یکی از اولین مراکز تأسیس متالورژی نیز بود. مراکز تولید و ذوب ریخته گری برنز، مس، سرب، آهن، نقره و طلا و تولید آهن قراضه در قرون باستان در سرزمین های مرکزی، شمال و شرق قزاقستان بوجود آمد.
اجداد ما دائما تولید فلزات جدید و با دوام بیشتری را توسعه دادند که فرصت هایی را برای آنها برای سرعت بخشیدن به پیشرفت تکنولوژی به وجود آورد. این نشان می دهد که کوره هایی که در طول حفاری ها یافت می شود، که برای خرد کردن فلز، دکوراسیون، وسایل خانگی و سلاح های دوران پیشین مورد استفاده قرار می گرفت. این نشان دهنده پیشرفت تکنولوژیکی تمدن استپ است که در دوران باستان در سرزمین ما وجود داشت.
3. سبک حیوانات
اجداد ما در هماهنگی کامل با جهان خارج زندگی می کردند و خود را بخشی جدایی ناپذیر از طبیعت می دانستند. این اصل کلیدی که جهان بینی و ارزشهای مردم مرحله استعمار را تشکیل می دهد. ساکنان باستانی قزاقستان دارای فرهنگی بسیار توسعه یافته بودند - آنها نوشتن و اسطوره خود را داشتند.
عنصر قابل ملاحظه ای از میراث آنها، بازتابی از اصالت هنری و غنی بودن محتوای معنوی، "هنر سبک حیوانات" است. استفاده از تصاویر حیوانات در زندگی روزمره نمادی از روابط انسان و طبیعت است که به راهنمایی های معنوی مردم استپ اشاره دارد.
آنها تصاویر شکارچیان را ترجیح می دهند، اغلب فالین. به احتمال زیاد این احتمال وجود دارد که پلنگ برفی، نماینده نادر و نجیب فئون محلی، به یکی از نمادهای حکومت قزاقستان تبدیل شده است.
در همان زمان، سبک حیوانات نشان دهنده بالاترین مهارت تولید اجداد ما است - هنر حکاکی هنری و روش کار با فلزات به خوبی شناخته شده است: ذوب و ریخته گری مس و برنز، روش برای ساخت پیچیده ورق های طلایی.
به طور کلی، پدیده "سبک حیوان" یکی از بالاترین قله های هنر جهانی است.
4. مرد طلایی
کشف عجیب و غریب برای علم جهان که باعث شد نگاه جدیدی به ریشه های ما ایجاد شود، مرد طلایی بود که در سال 1969 در ایسیک در قزاقستان یافت شد و در محافل هنرمندان هنر به عنوان «توتانکمون» قزاقستان نامگذاری شد.
جنگجو به ما خیلی زیاد گفت. اجداد ما آثار هنری در سطح بالا را ایجاد کردند که هنوز تخیل را تحسین می کنند. پوشش گرانبها طلایی یک جنگجو نشان دهنده تسلط اعتماد به نفس استادان باستانی تکنیک های طلا است. همچنین یک اسطوره غنی را نشان داد که نشان دهنده قدرت و زیبایی شناسی تمدن استپ است.
بنابراین مردان استپایی شخصیت رهبر را بالا بردند و او را به درجه خدای خورشید تبدیل کرد. دکوراسیون لوکس این دفن ما را به سنت های روشنفکری اجداد معرفی کرد. در یکی از فنجان های نقره ای که در نزدیکی جنگجو یافت شد، علامت های نقاشی کشف شد - آثاری از قدیمی ترین نوشته هایی که تا کنون در آسیای مرکزی پیدا شده اند.
5. گهواره جهان ترک
آلتای اهمیت زیادی برای تاریخ قزاقستان و دیگر مردم اوراسیا دارد. از زمان بسیار قدیم، این کوه های با شکوه نه تنها زمین های قزاقستان را تزئین کردند، بلکه گهواره ای از مردم ترک نیز بودند. این در اینجا، در اواسط هزاره اول، که در آن جهان ترک متولد شد، و نقطه عطف جدیدی بود.
با تسلط بر فضا در مرزهای وسیع جغرافیایی، مردم ترک موفق به ایجاد همزیستی از تمدن های عشایری و سکونت گشت که منجر به شکوفایی شهرهای قرون وسطایی شد که مراکز هنر، علم و تجارت جهانی تبدیل شدند. به عنوان مثال، قرون وسطی به انسانیت بزرگترین ذهن تمدن جهان، ابو نصر الفارابی را به دنیا آورد، در حالی که در ترکستان، یکی از رهبران معنوی بزرگ از مردم ترک خاجی احمد یاسوی زندگی و کار می کرد.
6. جاده ابریشم بزرگ
موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد قزاقستان - در مرکز قاره اوراسیا - از ظهور "راهروهای ترابری" بین کشورهای مختلف و تمدن ها از زمان های قدیم کمک کرده است. از آغاز دوران ما این مسیرهای زمینی به سیستم جاده ابریشم بزرگ تبدیل شد - یک شبکه بین قاره ای از روابط تجاری و فرهنگی بین شرق و غرب، شمال و جنوب از اوراسیا بزرگ.
این یک پلت فرم پایدار برای شکل گیری و توسعه مبادلات بین المللی کالاها و همکاری های فکری بین ملل است.
واسطه های کلیدی مهمترین مسیر تجاری قرون وسطی و قرون وسطی، تضمین سازماندهی بی نظیر و ایمنی شریان های حمل و نقل، ساکنان استپ بزرگ بود. کمربند استپی تمدنهای چینی، هند، فارس، مدیترانه ای، خاورمیانه و اسلاو را متصل می کند.
از زمان آغاز آن، نقشه جاده ابریشم بزرگ تا حد زیادی در امپراتوری های ترک  قرار گرفته است. در زمان حکومت مردم ترک در اوراسیا مرکزی بود که جاده ابریشم بزرگ به اوج خود رسید و رونق اقتصادی و رشد فرهنگی را در مقیاس بین المللی ارتقا داد.
7. قزاقستان - محل تولد سیب و لاله ها
از لحاظ علمی اثبات شده است که قله میهن تاریخی" سیب و لاله" است. از اینجاست که این گیاهان نادری اما مهم برای تمام گیاهان جهان به تدریج به همه کشورها گسترش می یابد. و اکنون قزاقستان، نگهبان پیشگامان تمام درختان سیب زمینی - درخت سیب سیورس است. این درختی بود که جهان را یکی از رایج ترین میوه های زمان ما بود. سیب هایی که ما می دانیم، انواع ژنتیکی میوه های گونه سیب ما هستند. در مسیرهای باستانی جاده ابریشم از قله در قلمرو قزاقستان، آن را در دریای مدیترانه به سر برد و سپس در سراسر جهان گسترش یافت. و به عنوان یک نماد این تاریخ طولانی از میوه محبوب، یکی از زیبا ترین شهرهای جنوب کشور ما "آلماتی" نامیده می شود.
در واقع، در اینجا، در کوه های چو-ایلی، هنوز هم در مروارید اولیه آن از فلور قزاقستان - تابلوهای Regel دیده می شود. این گیاهان زیبا در سرزمین ما در نوار بیابان ها و قرون وسطی تین شان ظاهر شدند. از سرزمین های قزاقستان این گلهای مدرن اما غیر معمول به تدریج در سرتاسر جهان پخش می شوند و قلب های بسیاری از مردم را با زیبایی خود به دست می آورند.
امروزه بیش از 3 هزار نوع گل مصنوعی در دنیا وجود دارد و بیشتر آنها "نسل" گل های محلی ما هستند. در قزاقستان 35 نوع لاله وجود دارد.
دوم نوسازی هویت تاریخی
همه این مسائل نیاز به تفکر جدی دارند. آنها مربوط به مبانی جهانبینی، گذشته، حال و آینده ملت ما هستند.
من معتقدم که ما می توانیم این کار را با چندین پروژه بزرگ آغاز کنیم.
1. بایگانی-2025
در طول سالهای استقلال، برای مطالعه گذشته از مردم ما، کارهای زیادی انجام شده است - برنامه "میراث فرهنگی" با موفقیت اجرا شد، که به بازسازی قطعات فراموش شده تاریخچه تاریخی کمک کرد. با این حال، بسیاری از شواهد مستند در مورد زندگی اجداد و تمدن منحصر به فرد آنها هنوز به گردش علمی معرفی نشده و در ساعتهای متعدد خود در آرشیو های متعدد در سراسر جهان انتظار دارند.
بنابراین، من اعتقاد دارم که ما باید برنامه هفت ساله «بایگانی-2025» را که شامل تحقیقات جدی بنیادی همه آرشیوهای داخلی و خارجی است، از دوران باستان و پایان دادن به مدرنیته آغاز کنیم.
به عنوان بخشی از اجرای آن، ضروری است که کار تحقیقاتی گروه های خاصی از مورخان، بایگانی سازان، و دانشمندان فرهنگی را در زمینه همکاری سیستماتیک و بلند مدت با آرشیوهای داخلی و عمده خارجی، تمرکز نماید.
این فعالیت مهم در همه جهات نباید به هزینه "عمومی" گردشگری دانشگاهی تبدیل شود. لازم است نه تنها به دقت جمع آوری داده های بایگانی شده، بلکه همچنین به طور فعال آن را به یک فرمت دیجیتال تبدیل کنید و آن را برای همه کارشناسان علاقمند و عموم مردم در دسترس قرار دهید.
با افزایش حس افتخار در تاریخ خود، پرورش وطن پرستی باید در مدرسه آغاز شود. بنابراین مهم است که جنبش تاریخی و باستان شناسی در مدارس و موزه های تاریخ محلی در تمام مناطق کشور ایجاد شود. آشنایی با تاریخ ملی، احساس وحدت ریشه های خود را در میان تمام مردم قزاقستان ایجاد می کند.
2. نام های بزرگ مراسم بزرگ
شناخته شده است که روند تاریخی در آگاهی توده ای عمدتا شخصیت دارد. بسیاری از ملت ها مستحق افتخار هستند که نام های اجداد بزرگ که به سفیران منحصر به فرد کشورهایشان تبدیل شده اند.
به عنوان مثال، شخصیت های معروف جهان از دوران گذشته مانند توتانخمون، کنفوسیوس، اسکندر مقدس، شکسپیر، گوته، پوشکین و جورج واشنگتن امروز "سرمایه های نمادین" ارزشمند برای "کشورهایشان" هستند که به ارتقاء موثر آنها در عرصه بین المللی کمک می کند. 
استپ بزرگ نیز یک کهکشان کامل از شخصیت های برجسته را ایجاد کرد. در میان آنها چهره های بزرگی مانند الفارابی و یاسوی، کول تگین و بیبرس، تاوکه و ابیلای، کنساری و ابای و بسیاری دیگر هستند.
بنابراین، ما باید ابتدا یک پارک آموزشی "نام های بزرگ استب بزرگ" ایجاد کنیم، جایی که در زیر آسمان باز، بنای تاریخی مجسمه ای به افتخار شخصیت های مشهور تاریخی و دستاوردهای آنها ارائه می شود.
ثانیا، با سازماندهی یک حکومت هدفمند، لازم است که تشکیل یک گالری موضعی از تصاویر متفکران بزرگ، شاعران و حاکمان گذشته در ادبیات معاصر، موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی آغاز شود.
علاوه بر فرمت های کلاسیک، مهم است که به پتانسیل خلاق هنر جوانان جایزه بپردازید. این کار می تواند نه تنها کارشناسان داخلی، بلکه همچنین کارشناسی ارشد هنر و تیم های خلاق را شامل شود.
ثالثا لازم است که فعالیت ها را برای ایجاد و انتشار مجموعه ی علمی محبوب "شخصیتهای برجسته های استپ که افق گسترده ی تاریخی را پوشش می دهد، تثبیت و تقویت می کند.
در این راستا، می توان تیم های بین رشته ای بین المللی ایجاد کرد که در کنار آن، همراه با دانشمندان قزاقستان، متخصصان خارجی فعالیت خواهند شد. در نتیجه، زندگی و فعالیت قهرمانان ما هم در کشور ما و هم در خارج از کشور شناخته می شود.
3. پیدایش جهان ترک
قزاقستان، سرزمین اجداد مردم ترک، مقدس "قارا شانیرک" است. از اینجا، از استپهای ما، قبایل ترک و اقوام که سهم قابل توجهی در فرآیندهای تاریخی در کشورهای دیگر داشتند، به نقاط مختلف جهان رفتند.
ما باید پروژه "تمدن ترک: از آغاز تا امروز" را راه اندازی کنیم، که در آن امکان سازماندهی کنگره جهانی تورکولوژیست ها در آستانه در سال 2019 و روزهای فرهنگ گروه های قومی تركی وجود دارد، جایی كه آثار باستانی تركی در موزه های کشورهای مختلف نمایش داده خواهد شد. همچنین مهم است که یک کتابخانه آنلاین از آثار مشترک ترک به عنوان نمونه از ویکی پدیا ایجاد شود، که قزاقستان می تواند به عنوان مدعی عمل کند.
علاوه بر این، به عنوان بخشی از ترویج ترکستان به عنوان یک مرکز منطقه ای جدید، لازم است موقعیت خود را در عرصه بین المللی تقویت کند.
پایتخت باستانی قزاقستان نه تنها مرکز معنوی مردم ما بلکه همچنین یک مکان مقدس برای کل جهان ترک است.
4. موزه هنر باستانی و تکنولوژی استپ بزرگ
ما فرصتی برای ایجاد موزه هنر باستانی و تکنولوژی استپ بزرگ  داریم. امکان جمع آوری نمونه هایی از هنر و تکنولوژی بالا، از جمله مصنوعات ساخته شده به سبک حیوانی، دکوراسیون "مرد طلایی"، اشیاء که منعکس کننده روند تسبیح اسب، توسعه متالورژی، تولید سلاح، تجهیزات و غیره است مصنوعات در این نمایشگاه، آثار ارزشمند باستان شناسی و مجتمع های باستان شناسی که در قلمرو قزاقستان واقع شده اند، نشان دهنده روند توسعه بخش های مختلف اقتصاد در قلمرو کشور ما در دوره های خاص تاریخی است.
و همچنین ایجاد مرکز ملی بازسازی تاریخی "تمدن های بزرگ استپ بزرک" و برگزاری جشنواره ها در آستانه و مناطق قزاقستان بر اساس آن: سكا های قدیم، هونس، دوران كجان های تركها و غیره. كار بر روی این ها موضوعات را می توان به صورت همزمان انجام داد، و کسانی را که علاقه مند به این موضوع هستند، جمع آوری می کنند.
پروژه گردشگری برای بازسازی جزئی از شهر باستانی Othrar با بازسازی اشیاء از محیط شهری - خانه ها، خیابان ها، مکان های عمومی، تامین آب، دیوارهای شهر و غیره - جالب خواهد بود.
در عین حال، لازم است تمرکز بر محبوبیت دانش و توسعه گردشگری بر این اساس باشد.
5. هزار سال از فولکلور و موسیقی استپ
در چارچوب این پروژه، ما باید "مجموعه ای از فولکلور استپ" ایجاد کنیم. این بهترین نمونه هایی از هنر قومی عامیانه توسط وارث استپ بزرگ در هزاره گذشته است - داستان ها، افسانه ها، داستان ها، حماسه.
علاوه بر این، لازم است مجموعه ای از "نقاشی های باستان از استپ بزرگ" - مجموعه ای از آثار مهم ایجاد شده برای ابزارهای موسیقی سنتی قزاق - کوبیز، دومبیرا، سیبیزگی، سزسیرنای و دیگران منتشر شود.
فولکلور و ملودی های استپ بزرگ باید یک "نفس جدید" را در فرمت دیجیتال مدرن بگیرند. برای کار بر روی این پروژه ها، مهم است که جذب متخصصان داخلی و خارجی که قادر باشند نه تنها سیستماتیک، بلکه همچنین برای به کارگیری میراث غنی استپ.
توطئه های اصلی، نوسازی سنت های کلامی و موسیقایی باید فرمت هایی را که برای مخاطبان مدرن نزدیک و قابل درک باشد، بدست آورند.
به طور خاص، واژه ها و متون قدیم ممکن است با تصاویر همراه باشد و یا به صورت ویدیوی زنده ارائه شوند. به نوبه خود، برای تلفن های موبایل و ملودی می تواند نه تنها با استفاده از ابزار معتبر، بلکه همچنین از طریق نسخه های الکترونیکی مدرن است.
علاوه بر این، لازم است که مجموعه ای از سفرهای علمی و پژوهشی به مناطق مختلف قزاقستان و دیگر کشورها برای جستجوی بنیادهای تاریخی مشترک سنت فولکلور، سازماندهی شود.
6. تاریخچه فیلم و تلویزیون
در دنیای مدرن، سینما یک جایگاه مهمی در خودآموزی افراد در موضوعات تاریخی دارد. نقاشی های فیلم روشن نقش مهمی در ادراک عمومی جمعی ایفا می کنند نسبت به نقاشی های مستند در مونوگراف های علمی.
بنابراین، در آینده ای نزدیک، تولید فیلم های مستند، سریال های تلویزیونی و فیلم های بلند مدت که به تداوم تاریخ تمدن قزاقستان می پردازد، ضروری است.
کار در این پروژه ها باید در چارچوب همکاری گسترده بین المللی شامل بهترین نویسندگان داخلی و خارجی، مدیران، بازیگران، تولید کنندگان و سایر متخصصان صنعت فیلم مدرن انجام شود.
علاوه بر این، استفاده از ژانر تلویزیونی و تولید فیلم های تاریخی جدید، با استفاده از عناصر فتوشاپ و بلوکبست های فانتزی که امروزه با مخاطبان مشهور است، و همچنین ملودی های ماجراجویی و ملودرامایانه، ضروری است.
برای این منظور، می توان از مواد اسطوره شناسی و فولکلور ثروت استپ بزرگ استفاده کرد.
توجه ویژه نیز باید به نسل جوان، که به شدت نیاز به فیلم های با کیفیت بالا کودکان و مجموعه های متحرک است که می تواند یک فرقه ابرقهرمانان ملی ایجاد کند، پرداخت شود.
جنگجویان برجسته ما، متفکران و حاکمان سزاوار مدل های نه تنها در قزاقستان بلکه در سرتاسر جهان هستند.
نتیجه
یک سال و نیم پیش من مقاله "دوره ای برای آینده: مدرنیزه کردن هویت قزاقستان" ("روحانی ژنگیرو")  را منتشر کردم که پاسخ گسترده ای را در جامعه به دست آورد.
من پروژه های فوق را به عنوان ادامه برنامه "روحانی ژنگیرو" در نظر می گیرم.
اجزای جدید برنامه  ("روحانی ژنگیرو")  در سراسر کشور امکان می دهد که میراث قرن ها از اجداد ما را به واقعیت تبدیل کند و در شرایط فعلی تمدن دیجیتال قابل فهم و تقاضا باشد.
من متقاعد شده ام که افرادی که به یاد می آورند، قدردانی می کنند و به تاریخ خود افتخار می کنند، آینده ای عالی دارند. افتخار در گذشته، ارزیابی عملی در مورد حال و چشم انداز مثبت به آینده - این کلید موفقیت کشور ما است.
 


 
تجارت
فرهنگ و هنر
Copyright © 2011 , All rights reserved.
KaziranWebsite : www.kaziran.com :: www.kazinfo.ir :: Email : Info@kaziran.com
Designed and Developed By SheedGraphic Multimedia