Sheedgraphicبازگشت صفحه اصلی اخبار
    سال :      ماه :  
تاریخ انتشار: 07/08/1397
12: 50  : ساعت
 نوع مطلب : خبر

پیام رئیس جمهوری قزاقستان به مردم قزاقستان
رشد رفاه قزاقستانیها: افزایش درآمدها و کیفیت زندگی
 
در طول سالهای استقلال ما، یک موفقیت بزرگ به دست آورده ایم.
 با ایجاد یک دولت پیشرفته با اقتصاد پویا، صلح و هماهنگی عمومی را تضمین کرده ایم.
 ما اصلاحات ساختاری، قانون اساسی و سیاسی را از لحاظ تاریخی و کیفی ساخته ایم.
ما موفق به تقویت جایگاه بین المللی قزاقستان و نقش ژئوپلتیک آن در منطقه شده ایم.
 ما ثابت کرده ایم که یک شریک مسئول و بین المللی هستیم که متقاضی رسیدگی به چالش های منطقه ای و جهانیست. قزاقستان اولین کشور در میان کشورهای مستقل مشترک المنافع و آسیای مرکزی است انتخاب شده است. EXPO 2017  - توسط جامعه جهانی برای برگزاری نمایشگاه بین المللی
ما پایتخت جدید -  آستانه را ساخته ایم که در منطقه اوراسیا  تبدیل به یک مرکز مالی، تجاری، نوآوری و فرهنگی شده است. 
جمعیت قزاقستان در حال حاضر بیش از 18 میلیون نفر است که امید به زندگی آنها 72.5 سال است.
 ما یک چارچوب اقتصادی قوی ایجاد کرده ایم. 
در طول 20 سال گذشته، قزاقستان 300  میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی را به خود اختصاص داده است.
 ما شاهد توسعه شرکت های کوچک و متوسط هستیم که پایه ریزی برای موفقیت اقتصادی ما است. 
قزاقستان در حال حاضر رتبه 36 را در میان 190 کشور جهان در شاخص تجارت جهانی بانک جهانی دارد. 
هدف استراتژیک ما، پیوستن به باشگاه 30 کشور توسعه یافته جهان تا سال 2050 است. رفاه شهروندان قزاقستان به واسطۀ افزایش رشد درآمد و کیفیت زندگی بستگی دارد.
رشد درآمد جمعیت. 
 فقط با هماهنگی تلاش های ما می توانیم جامعه عمومی کار را ایجاد کنیم.
 اولا، من به دولت دستور می دهم که حداقل حقوق را با افزایش 1.5 برابر از 28 هزار تا 42 هزار تنگه از 1 ژانویه 2019 افزایش دهد.
 این به طور مستقیم 1.3 میلیون نفر را شامل می شود که در تمام انواع صنایع مختلف کار می کنند. 
این افزایش به 275 هزار کارمندان سازمان های دولتی اعمال خواهد شد که حقوق آنها به طور متوسط 35 درصد رشد خواهد کرد. برای این اهداف، ما باید سالانه 96 میلیارد تنگه از بودجه جمهوری برای 2019-2021 اختصاص دهیم.
 ثانیا، ما باید منابع پایدار برای رشد اقتصادی و ایجاد سرمایه گذاری خصوصی و تسهیل آزادی بازار را ایجاد کنیم. این کسب و کار است که شغل های جدید ایجاد می کند و درآمد بیشتری را برای اکثریت شهروندان قزاقستان فراهم می آورد.
 را راه اندازی کردیم. Business Road Map-2020 در سال 2010 اولین بار برنامه 
این برنامه باید تا سال 2025 ادامه پیدا کند.  برای اجرای این برنامه، سالانه بیش از 30 میلیارد دلار تسهیل داده می شود. در سه سال آینده این امکان ایجاد حداقل 22 هزار شغل جدید را فراهم می کند، 224 میلیارد تنگه از مالیات و تولید کالاها را برای مبلغ 3 تریلیون تنگه تضمین می کند. 
دولت باید اقدامات موثری را برای کاهش اقتصاد سایه در حداقل سه سال به 40 درصد برساند. از
از1 ژانویه 2019 سال  برای دادن فرصت کسب و کار برای شروع تازه، من دستور دادم عفو مالیات اعلام شود. 
جریمه لغو شود. اگر مبلغ مالیات اصلی پرداخت شود
چهارم صنعتی سازی صادراتی باید یک عنصر اصلی سیاست اقتصادی باشد. دولت باید در حمایت از صادرکنندگان در بخش تولید تمرکز کند. سیاست تجارت ما باید متوقف شود که منفعلانه باشد. ما باید آن را به شدت به منظور به طور موثر ترویج محصولات ما در بازارهای منطقه ای و جهانی است. این ضروری است نه تنها برای توسعه پتانسیل صادرات، بلکه برای پر کردن بازار داخلی با کالاهای داخلی.
من به دولت دستور میدهم 500 میلیارد تنگه دیگر برای حمایت از صنعت تولید و صادرات غیر کالایی در سه سال آینده اختصاص دهد. برای رسیدگی به مسئله وام های مقرون به صرفه برای پروژه های اولویتی، بانک ملی باید برای تخصیص نقدینگی بلند مدت تنگ با حداقل 600 میلیارد تنگه اقدام نماید. دولت با همکاری بانک ملی نیاز به کنترل دقیق بر استفاده هدفمند از این وجوه دارد. برای پیاده سازی پروژه های بزرگ موفقیت آمیز، نیاز به ایجاد یک صندوق سرمایه گذاری مستقیم در بخش غیر کالایی وجود دارد که بر اساس اصل سرمایه گذاری مشترک با سرمایه گذاران خارجی عمل می کند. ما همچنین باید فعالیت خود را برای توسعه حمل و نقل، تدارکات و دیگر بخش های خدماتی تشدید کنیم. ما باید به توسعه گردشگری داخلی و خارجی توجه کنیم تا بتوانیم از پتانسیل طبیعی و فرهنگی غنی ما استفاده کنیم. دولت باید در یک برنامه کوتاه مدت اتخاذ کند.
پنجم. ما باید به طور کامل پتانسیل کشاورزی و صنعتی خود را توسعه دهیم. هدف اصلی افزایش بهره وری و صادرات محصولات کشاورزی فرآوری شده 2.5 برابر تا سال 2022 است. تمام اقدامات حمایت دولت باید بر جذب وسیع تکنولوژی مدرن کشاورزی به کشور متمرکز شود. ما باید از بهترین تجربه در مدیریت بخش با معرفی استانداردهای عملی انعطاف پذیر و جذب کارشناسان خارجی معتبر استفاده کنیم. ما باید یک سیستم آموزش جامع از مهارت های مدیریت جدید را در میان کارآفرینان روستایی ایجاد کنیم. برای این منظور، من به دولت دستور می دهم که در سه سال آینده حداقل 100 میلیارد تنگه اضافه تخصیص کند.
ششم توجه ویژه باید به توسعه بخش های نوآوری و خدمات باشد. اول از همه باید اطمینان حاصل کنیم که توسعه بخش هایی از "اقتصاد آینده" مانند انرژی جایگزین، مواد جدید، بیومدیکال، داده های بزرگ، اینترنت چیزها، هوش مصنوعی، زنجیره بلوک و غیره. آنها موقعیت جهانی را تعیین می کنند و نقش کشور در آینده. من به دولت دستور می دهم با همکاری دانشگاه نطربایف برنامه های ویژه ای را با پروژه های خاص برای هر منطقه توسعه دهد. افتتاح یک آزمایشگاه برای توسعه تکنولوژی هوش مصنوعی در دانشگاه ممکن است یکی از آنها باشد.
هفتم ما باید نقش بخش مالی را در توسعه اقتصاد واقعی تقویت کنیم و ثبات اقتصادی درازمدت را تامین کنیم. در حال حاضر مردم عمدتا با افزایش قیمت ها، دسترسی به تامین مالی و ثبات بانک مواجه هستند. مرکز مالی بین المللی آستانه باید نقش مهمی در ارائه کسب و کار با سرمایه گذاری خارجی و دسترسی به سرمایه ایفا کند. برای این منظور، ما یک دادگاه جداگانه، تنظیم کننده مالی و بورس اوراق بهادار ایجاد کرده ایم. تمام آژانس های دولتی و شرکت های ملی باید به طور فعال از این پلتفرم استفاده کنند و توسعه سریع و توسعه سریع را تسهیل کنند. اجرای موثر اقدامات ذکر شده، به دلیل افزایش حقوق و ایجاد شغل های جدید، درآمد شهروندان قزاقستان را افزایش می دهد.
افزایش کیفیت زندگی مولفه دوم سلامت، رشد کيفيت زندگی است. کیفیت و دسترسی به آموزش و پرورش، مراقبت های بهداشتی، مسکن، زندگی راحت و سالم برای هر خانواده قزاق است. در این راستا، دولت باید اولویت های هزینه های بودجه را با توجه به بخش اجتماعی، امنیتی و زیرساخت بررسی کند. 
اولین. ما باید ظرف 5 سال هزینه های آموزش و پرورش، علم و مراقبت های بهداشتی را از منابع مختلف تا 10٪ از تولید ناخالص داخلی افزایش دهیم. این بودجه باید برای اجرای اصلاحات برنامه ریزی شده فراهم شود تا کیفیت خدمات را برای مردم بهبود ببخشد.
دومین. ما باید به طور چشمگیری کیفیت آموزش پیش دبستانی را بهبود بخشیم. چارچوب تفکر، هوش، خلاقیت و یادگیری مهارت های جدید در دوران کودکی ساخته شده است. تاکید در آموزش و پرورش تغییر به سمت مدل 4C است: خلاقیت، تفکر انتقادی، مهارت های ارتباطی و همکاری. در این زمینه ما نیاز به بررسی الزامات صلاحیت، روش های آموزشی، سیستم پاداش کار برای معلمان و سایر کارکنان مهد کودک ها را داریم. در سال جاری، وزارت آموزش و پرورش و علم با همکاری آیمیتس باید نقشه جادهای مربوطه را تهیه کنند.
سوم. ما رویکردهای اصلی را برای آموزش متوسطه تعریف کرده ایم و در حال حاضر باید روی آنها تمرکز کنیم. نظام آموزشی و روش های مدارس علمی نظارباف باید یک استاندارد واحد برای مدارس دولتی باشد. این مرحله نهایی در اصلاح آموزش مدرسه خواهد بود. سیستم ارزیابی دانش باید بر اساس استانداردهای بین المللی باشد. تجزیه و تحلیل حرفه ای و هدایت کودکان از نظر انتخاب اکثر حرفه های درخواستی باید از دبیرستان آغاز شود. این کمک خواهد کرد تا یک مسیر آموزش فردی شکل بگیرد و میزان تحصیلات دانشجویان و معلمان را کاهش دهد. با توجه به اهمیت ایمنی کودک، من دستور می دهم همه مدارس و مهد کودک ها را با سیستم های نظارت تصویری تجهیز شود تا فعالیت های روانشناسان مدرسه را بهینه سازی کنند و سایر اقدامات سازگار را اتخاذ کنند. برای ایجاد دسترسی بیشتر به آموزش، من به دولت می گویم که 50 میلیارد تنکه دیگر از بودجه جمهوری سال 2019-2021 برای حمایت از مناطق با بزرگترین کسری بودجه مدارس و مشکلات مدارس سه شیفنی یا کسانی که در شرایط بحرانی قرار دارند، اختصاص دهند.
چهارم من پیشنهاد می کنم که در سال آینده، قانون وضعیت معلمان را اتخاذ نماید. این باید همه انگیزه های معلمان و کارکنان سازمان های پیش دبستانی را برای کاهش حجم کار، حفاظت از بازرسی های غیر منظم و کارکردهای غیر مشخص ارائه دهد..
پنجم. باید به کیفیت آموزش و پرورش در موسسات دانشگاهی در نظام آموزش عالی افزوده شود. ما تعدادی کمک هزینه تحصیلی را افزایش داده ایم، اکنون زمان برای مسئولیت بیشتر است. معیار اصلی یک دانشگاه موفق، اشتغال فارغ التحصیلان و مشاغل با درآمد بالا است. ما باید یک سیاست ادغام موسسات آموزشی را اتخاذ کنیم. فقط کسانی که آموزش عالی با کیفیت ارائه می دهند باید در بازار باقی بمانند. این مهم است که با همکاری دانشگاه های برجسته جهان در زمینه مشارکت و همکاری با بهترین مدیران ارشد خارجی به عنوان دانشگاه نظربایف اهمیت بیشتری پیدا کنیم. به نظر من لازم است یک موسسه آموزش عالی منطقه ای جدید به عنوان مثال از دانشگاه نظربایف بر اساس زیرساخت های آموزشی موجود باز شود.
ششم کیفیت خدمات پزشکی یکی از مولفه های اصلی رفاه اجتماعی مردم است. اول از همه، ما باید مراقبت های بهداشتی اولیه را بیشتر در دسترس داشته باشیم، مخصوصا در مناطق روستایی. برای ایجاد انگیزه کارکنان PHC از 1 ژانویه 2019، من دستور می دهم به تدریج حقوق و دستمزد کارکنان بخش های منطقه را تا 20٪ افزایش دهم که روشی جدید برای درمان بیماری ها را معرفی می کند. در سال آینده 5 میلیارد تنگه برای این اهداف اختصاص خواهد یافت.
از 1 ژانویه 2019تمام بیمارستان ها و کلینیک ها باید از اسناد پزشکی دیجیتالی بدون کاغذ الکترونیکی تغییر دهند. این امر می تواند ایجاد گذرنامه های الکترونیکی سلامت برای کل جمعیت، حذف صف و بوروکراسی و بهبود کیفیت خدمات تا سال 2020 شود. در سال 2019 ما باید ساخت یک مرکز تحقیقات انکولوژی ملی در آستانه با استفاده از تجربه کارآیی خوشه های جراحی مغز و اعصاب شروع کنیم. با انجام این کار، ما بسیاری از زندگی انسان را نجات خواهیم داد.
هفتم ما باید در سطح منطقه ای ذخایر را برای افزایش دسترسی به ورزش و تربیت بدنی پیدا کنیم. من به دولت و اسنانداران  دستور دادم که حداقل 100 امکانات فیزیکی و بهداشتی را بسازند. علاوه بر این، ما باید از تأسیسات ورزشی موجود، به ویژه در مدارس، و تجهیز مناطق، پارک ها و محوطه های فضای باز برای اهداف آموزشی فیزیکی استفاده کنیم.
هشتم سلامت ملت، اولویت اصلی دولت است. این به این معنی است که شهروندان قزاقستان باید محصولات با کیفیت خوب مصرف کنند.
در حال حاضر ما سیاست های جامع برای محافظت از جمعیت ما که از محصولات و خدمات با کیفیت پایین و کسانی که تهدیدی برای سلامتی و زندگی هستند، نداریم. من به دولت دستور می دهم که این فعالیت را کنترل کند. یک کمیته کنترل کیفیت و امنیت کالاها و خدمات باید از سال آینده شروع به کار کند. این مسئول بررسی متخصصین مواد غذایی، دارو، آب آشامیدنی، کالاهای کودکی و خدمات پزشکی خواهد بود. برای این منظور ما باید آزمایشگاه های پیشرفته ای را ایجاد کنیم و تیم های متخصصان ماهر را بسازیم. خدمات اجتماعی کیفی ارائه شده برای جمعیت باید هماهنگ با فرصت های گسترده برای بهبود شرایط مسکن، اطمینان از زندگی راحت و امن در هر منطقه مسکونی کشور اضافه شود.
ایجاد یک محیط زندگی راحت. یک محیط راحت به این معنی است که، مقرون به صرفه بودن مسکن، یک منطقه زیبا و امن در فضای باز و یک منطقه مسکونی که مناسب زندگی و کار و همچنین داشتن زیرساخت کیفی است.
امروز ما با موفقیت اجرای برنامه Nurly Zher را ارائه می دهیم که انگیزه ای قوی برای ساخت و ساز مسکن می دهد. ما یک برنامه جدید در مقیاس وسیع را که شامل 7- 20 می باشد، راه اندازی کرده ایم که باعث افزایش قیمت وام مسکن می شود. من به استانداران دستور می دهم تا یارانه های جزئی پرداخت های خود را با توجه به مزایای وام مسکن از بودجه محلی کار کند. تخصیص گواهینامه های مسکونی باعث افزایش قیمت وام مسکن برای معلمان بسیار ماهر، کارکنان پزشکی، افسران پلیس و سایر کارشناسان منطقه می شود. علاوه بر این، ما باید ساخت مسکن اجاره ای را برای جمعیت اجتماعی آسیب پذیر در شهرهای بزرگ افزایش دهیم. این اقدامات بیش از 250 هزار خانواده برای بهبود شرایط مسکن خود کمک خواهد کرد. با در نظر گرفتن ساخت زیرساخت های برق برای مناطق مسکونی عظیم، در عرض پنج سال دولت به 650 هزار خانواده و یا بیش از 2 میلیون نفر از شهروندان ما کمک خواهد کرد.
ما باید از معرفی رویکردهای جدید به توسعه سرزمینی کشور اطمینان حاصل کنیم. در حال حاضر، اقتصادهای کشورهای پیشرو اغلب به واسطه شهرها و نواحی مرکزی شهرت دارند. بیش از 70٪ تولید ناخالص داخلی در شهرهای بزرگ تولید می شود. بنابراین، دستاورد بزرگی برای یک کشور با 18 میلیون نفر است که سه شهر با جمعیتی معادل میلیون نفر دارد که دو نفر از آنها در طول استقلال قزاقستان بوده است. آستانه و آلماتی در حال حاضر بیش از 30 درصد تولید ناخالص داخلی کشور را تولید می کنند. با این حال، زیرساخت های شهر همواره با نیازهای فزاینده ای شرکت ها و جمعیت سازگار نیست. در سال های اخیر، ما زیربنای اهمیت جمهوریتی را با برنامه «نورلی ژول» ساخته ایم. از سال 2015، ما 2.4 هزار کیلومتر جاده ها را ساختیم و بازسازی کردیم. این کار در حال انجام است و ما تا سال 2020 بیش از 4.6 هزار کیلومتر جاده ها را تحویل می دهیم.
اکنون، ما باید از توسعه سیستماتیک زیرساخت های منطقه ای و شهری اطمینان حاصل کنیم. برای این منظور، تامین مالی این جاده ها در سال جاری تا 150 میلیارد تنگه و بودجه برای تامین آب روستایی تا 100 میلیارد تنگه افزایش یافته است. من دستور می دهم  تا 1 سپتامبرسال 2019 طرح پیش بینی برای توسعه قلمروی و فضایی کشور تا سال 2030 است تهیه شود که به عنوان نقشه جدید مدیریت شهری کشور خدمت خواهد شد. برای اجرای مراحل عملی، باید پیش نویس یک منطق عملی برنامه توسعه تا سال 2025 با مشخص کردن حوادث، پروژه ها و تامین مالی خاص ارایه شود.
ما در فعالیت های سازمان های اجرای قانون نیازمند تغییرات عمیق و کیفی هستیم. امنیت یک بخشی جدایی ناپذیر از کیفیت زندگی است. افسران داخلی در پیشروی مبارزه با جرم و محافظت از شهروندان از آن هستند، که اغلب آنها را به خطر می اندازد. در عین حال، جامعه انتظار بهبود چشمگیر در کار آژانس های اجرای قانون، عمدتا از پلیس است. دولت به اتخاذ یک نقشه راه برای مدرنیزاسیون ادارات وزارت کشوراقدام کند. این اصلاحات باید در تاریخ 1 ژانویه 2019 راه اندازی شود. اولا ما باید نیروی انسانی وزارت کشور را ارتقا دهیم و پلیس را از کارکردهای غیرقابل توصیف رها کنیم.
دستگاه دولتی مبتنی بر اولین. افزایش قابل ملاحظه ای در کارآیی آژانس های دولتی. "کیفیت" باید سبک زندگی جدیدی از کارمندان دولت شود، و رشد شخصی - اصل اصلی آنها است. نوع جدیدی از کارمندان دولت باید فاصله بین دولت و جامعه را کوتاه کند. این به معنی بازخورد منظم، گفتگو پر جنب و جوش و توضیح اقدامات خاص و نتایج سیاست های دولتی برای مردم است. آکادمی اداره دولتی همراه با دانشگاه نظربایف باید در هنگام انتصاب به مقام های ارشد، یک برنامه «رهبر جدید و دوره های ویژه» را توسعه دهد. مهم است که متخصصان بخش خصوصی که تجربه کاری در بهترین شرکت های خارجی دارند یا از دانشگاه های برجسته جهان فارغ التحصیل شوند، جذب شوند. در سال جاری یک مدل جدید پاداش در چهار سازمان دولتی معرفی کردیم. همه پروژه های آزمایشی نتایج خوبی به دست آورده اند. ما خدمات عمرانی را جذاب تر ساخته ایم که به ویژه در سطح منطقه ای مرتبط است. با بهینه سازی هزینه های نامناسب و کاهش تعداد پست های ارشد، حقوق کارمندان خدمتگزاران در سطح پایین و متوسط به 2 تا 2.5 برابر افزایش یافت. فرار کارشناسان دو بار کاهش یافته است. استفاده حرفه ای از بخش خصوصی سه برابر افزایش یافته است، از جمله فارغ التحصیلان موسسات عالی آموزش عالی.
دومین. در این زمان چالش انگیز، باید حداکثر بازده هر تنیجه اختصاص داده شود. بازرسی ها نشان می دهد که هزینه ساخت و ساز در اوایل مرحله تهیه اسناد پروژه بسیار زیاد است. دولت باید اقدامات سیستماتیک را برای بهینه سازی هزینه ها و صرفه جویی در بودجه با حذف هزینه های غیرممکن و غیرمستقیم انجام دهد.
سوم. مبارزه علیه فساد ادامه خواهد یافت. اولا، ما باید هنگام تعویض خدمات عمومی، تعامل مستقیم کارمندان دولت را با جمعیت کاهش دهیم. در سال 2019، 80 درصد و در سال 2020 حداقل 90 درصد از خدمات عمومی باید دیجیتالی شود. برای این منظور، قانون خدمات عمومی باید در اسرع وقت به روز شود. ما باید با افزایش مسئولیت های انضباطی شخصی مقامات ارشد در هنگام اعمال جرائم مربوط به فساد توسط زیردستان خود، آن را مورد توجه قرار دهیم. در عین حال، کارگران سرسخت باید از بازرسان نترسند. ما باید تجربه سرمایه در اجرای استراتژی مبارزه با فساد را به عنوان بخشی از پروژه های "مناطق بدون فساد" گسترش دهیم
سیاست خارجی کنوانسیون وضعیت حقوقی دریای خزر که در نشست آکتاو تصویب شد فرصت های جدیدی برای همکاری با دیگر کشورهای خزر فراهم می کند. قزاقستان با موفقیت مأموریت خود را در شورای امنیت سازمان ملل متحد در حاال  به پایان رساندن است. روند آستانه در مورد سوریه تقریبا تنها فرایند کار موثر مذاکرات در مورد حل و فصل صلح آمیز بحران و بهبود وضعیت این کشور است.
بی شک، تنها با متحد کردن تلاشهایمان می توانیم به ارتفاعات عالی برسیم.
 


 
تجارت
فرهنگ و هنر
Copyright © 2011 , All rights reserved.
KaziranWebsite : www.kaziran.com :: www.kazinfo.ir :: Email : Info@kaziran.com
Designed and Developed By SheedGraphic Multimedia