Sheedgraphicبازگشت صفحه اصلی اخبار
    سال :      ماه :  
تاریخ انتشار: 21/12/1396
19: 44  : ساعت
 نوع مطلب : مقاله

موارد مهم پیام رئیس جمهور قزاقستان به ملت قزاق
در تاریخ 10 ژانویه 2018، رئیس جمهور قزاقستان، نورسلطان نظربایف، پیام سالیانه ای خود را که اهداف توسعه کشور را در دوران انقلاب چهارم صنعتی معرفی کرده بود، به منصه ظهور رساند.
در این پیام به طور مشخص یادداشت می شود که تا به امروز، 60 مرحله از 100 مورد مشخص شده در طرح ملی "100 گام" تکمیل شده است. این همچنین چندین دستاورد گذشته را برجسته می کند، مانند:
• تولید ناخالص داخلی 4 درصد و تولید صنعتی بیش از 7 درصد رشد داشته است.
• کاهش 13 برابری فقر.
• کاهش نرخ بیکاری به 4.9٪.
رئیس جمهور نورسلطان نظربایف ده هدف را برای توسعه موفق آتی قزاقستان تعیین کرد:
1. صنعت قزاقستان باید در راستای معرفی فن آوری های جدید باشد.
صنعتی شدن باید با استفاده از پیشرفت های تکنولوژیکی جدید در دوران اینترنت چیزها (IoT) نوآورانه تر شود.
فن آوری های جدید می بایست با هدف نوسازی و دیجیتالی کردن شرکت ها با تمرکز بر صادرات توسعه یابد. صنعت تولید نیاز به افزایش بهره وری از طریق دیجیتالی شدن زنجیره های تولید و اتخاذ مدل های تجاری مدرن دارد.
تقاضا برای فن آوری های جدید باید از بخش های مختلفی با بازار کار تأمین مالی خصوصی سرمایه گذاری شده و با قوانین مناسب حمایت شود.
2. پتانسیل منابع نیاز به توسعه و بهره وری منابع طبیعی نیاز به بهبود دارد.
لازم است که سازماندهی صنایع کالایی را بازنگری و ارزیابی رویکردهای مدیریت منابع طبیعی را بررسی کنیم.
نیازهای لازم برای بهره وری انرژی، صرفه جویی در انرژی شرکت ها و ملاحظاتی که تولید کنندگان انرژی برای محیط زیست دارند، باید افزایش یابد که شامل به روز رسانی قوانین مربوطه، مانند کد محیط زیست می شود.
کسب و کار باید تشویق و تحریک شود تا بیشتر در تکنولوژی های سبز سرمایه گذاری کنند.
3. بخش کشاورزی باید با توجه به فن آوری های جدید توسعه یابد.
سیاست های ارضی باید به دنبال افزایش بهره وری کار و حمایت از رشد صادرات محصولات فرآوری شده کشاورزی باشد. توسعه علم کشاورزی یکی از اولویت ها است و باید بر فن آوری های جدید و سازگاری آنها با شرایط داخلی تمرکز کند.
دانشگاه های کشاورزی نیاز به توسعه برنامه های خود و تبدیل شدن به مراکز پیشرفته دانش برای تحقیق و صنعت دارند.
دولت، همراه با بخش خصوصی، باید بازارهای بین المللی را در بازارهای بین المللی پیدا کند و تولید داخلی را در این مناطق افزایش دهد.
4. زیرساخت حمل و نقل و تدارکات باید بیشتر توسعه یابد.
معرفی فن آوری های دیجیتال و ساخت سیستم های حمل و نقل هوشمند، فرصتی برای کوتاه کردن زمان تحویل بار و افزایش درآمد حاصل از حمل و نقل را فراهم می کند.
معرفی یک سیستم حمل و نقل هوشمند به مدیریت موثر جریان های حمل و نقل اجازه می دهد و نیاز به توسعه زیرساخت های بیشتر را تعیین می کند.
5. فن آوری های مدرن باید به راحتی در ساخت و ساز، مسکن و آب و برق استفاده شود.
روش های جدید ساخت و ساز، افزایش الزامات بهره وری انرژی ساختمان ها و معرفی سیستم های مدیریت هوشمند زیربنایی، کیفیت زندگی شهروندان قزاقستان را بهبود می بخشد.
برای ادامه افزایش عرضه مسکن، مهم است که از مواد مدرن استفاده کنید و روش های مختلفی را برای طراحی ساختمان و برنامه ریزی شهری بکار گیرید.
6. "بازنشانی" بخش مالی.
اقدامات برای تقویت سیستم بانکی باید با افزایش نظارت همراه باشد. نظارت بر موسسات مالی توسط بانک ملی باید دشوار، به موقع و موثر باشد.
لازم است که به طور قابل ملاحظه ای افزایش سطح مسئولیت پذیری کسانی که بانک ها و کسانی که آنها را مدیریت می کنند، به منظور محافظت از منافع سهامداران و شهروندان عادی.
مهم تر است که شرایط آب و هوایی سرمایه گذاری و توسعه بازار سهام را بهبود ببخشیم.
7. کیفیت جدید سرمایه انسانی.
نظام آموزش و پرورش باید به واقعیت های دنیای مدرن برسد و به تقاضاهای اقتصاد در تمام سطوح رسیدگی کند.
یک جدول زمانی مشخص برای انتقال به الفبای لاتین تا سال 2025 باید در تمام سطوح تحصیلی ایجاد شود.
در مراقبت های بهداشتی، استفاده از فن آوری های جدید باید به طور قابل توجهی بهبود پیشگیری و درمان بیماری ها و بهبود کیفیت خدمات بهداشتی را افزایش دهد.
در سال جاری، هزینه های بودجه رفاهی 12 درصد افزایش خواهد یافت و بیش از 4 تریلیون تنگه می باشد. بازنشستگی پایه به طور متوسط 1.8 برابر افزایش می یابد، با توجه به تاریخ اشتغال.
8. مدیریت عمومی موثر
فن آوری های دیجیتال اجازه می دهد تا ادامه رفع محدودیت های تجاری، بهبود کیفیت خدمات عمومی و حمایت دولت، و کمک به قزاقستان بهتر از نیاز شهروندان باشد. استقلال اقتصادی دولت های محلی گسترش خواهد یافت.
دولت برای معرفی مجموعه ای از اقدامات، از جمله ساده سازی روادید، توسعه زیرساخت ها و از بین بردن موانع دیگر در صنعت گردشگری کار خواهد کرد.
9. حاکمیت قانون و مبارزه با فساد یکی از اولویت های کشور است.
اصلاحات سازمانی در سیستم قضایی و اجرای قانون انجام می شود. مبارزه با فساد ادامه خواهد یافت.
10. "فناوری شهر هوشمند" را توسعه دهید.
معرفی فناوری "هوشمندانه شهر" به قزاقستان اجازه می دهد تا به طور موثر مشکلات گسترش مراکز شهری را حل کند و به افزایش جذابیت آنها برای سرمایه گذاران کمک کند.
شهرهای هوشمند موتورهای توسعه منطقه ای، گسترش نوآوری و بهبود کیفیت زندگی در سراسر کشور خواهند بود.
بی شک قزاقستان به طور فعال برای پیوستن به 30 کشوری که پیشرفته ترین کشورهای جهان هستند فعالیت می کند. توسعه و کاربرد فناوری این کار را تسهیل می کند. قزاقستان صنایع و دولت خود را دیجیتالی خواهد کرد که توسعه اقتصادی را بهبود می بخشد و به بهبود زندگی شهروندان قزاق کمک کند. 
 
"قزاقستان دیجیتال" با هدف ارتقای کیفیت زندگی و افزایش رقابت قزاقستان از طریق توسعه سیستم های دیجیتال است. جهت اصلی: مدیریت دولتی دیجیتال، توسعه زیرساخت های دیجیتالی با تکنولوژی بالا، تحول بخش های اقتصادی و توسعه سرمایه انسانی؛
• دولت بیش از 150 میلیارد ترانزیت (تقریبا نیمی از میلیارد دلار) را به "قزاقستان دیجیتال" در سال 2017-2021 سرمایه گذاری خواهد کرد. انتظار می رود که پوشش اینترنت در کشور تا سال 2021 به 81 درصد برسد. در عین حال، سیستم عدالت کیفری تا سال 2018 کاملا دیجیتالی خواهد شد؛
• قزاقستان علاقه مند به توسعه تکنولوژی بلوچین است. مرکز مالی بین المللی «آستانه» (IFCA) در سال 2017 یک یادداشت همکاری با شرکت سرمایه گذاری فناوری مالتای «EXANTE» را امضا کرد که نشان از تمایل آستانه برای توسعه این فن آوری ها است.
• بانک ملی جمهوری قزاقستان در حال بررسی راه هایی برای ایجاد برنامه های کاربردی تلفن همراه برای انجام معاملات و خرید از طریق فن آوری بلوچین است؛
• ایجاد یک مرکز تکنولوژیکی که محیط زیست و منابع را برای مبتدیان و کارآفرینان فراهم می کند تا محصولات نوآورانه را تولید کند که منافع ملموستر را برای قزاقستان و کل منطقه به ارمغان می آورد.
 
 
 

  
تجارت
فرهنگ و هنر
Copyright © 2011 , All rights reserved.
KaziranWebsite : www.kaziran.com :: www.kazinfo.ir :: Email : Info@kaziran.com
Designed and Developed By SheedGraphic Multimedia