Sheedgraphicبازگشت صفحه اصلی سالن تئاتر درام روسی ماکسیم گئورکی

سالن تئاتر درام روسی ماکسیم گئورکی


این ساختمان ابتدا در اواخر قرن 19 برای یک مدرسه زبان ساخته شد. در آن زمان آن یک ساختمان دو طبقه از آجر قرمز با معماری جالب و مبتکرانه بود. این ساختمان بیش از یک بار دستخوش بازسازی و مرمت شده است (در سالهای 1958، 1976، و 1999). این سالن نمایش ایمنی کمی در برابر آتش سوزی داشت، طوریکه دو بار آتش گرفته است.

 

 در فرایند بازسازی، ساخت طبقه سوم انجام شد. همچنین اسکلت صحنه با نرده هایی بر روی بام جناح چپ ساخته شد. یک بخش الحاقی برای بلندی محوطه نما اضافه شد. یافته معماری جدید، گذشته از اشتیاق به سودگرایی، زیبایی خاصی به ساختمان داد.


اجزای معماری جلوه های اولیه در آن تا جای ممکن حفظ شد. اکنون، ساختمان سه طبقه آجری تئاتر، مدلی معماری سبک کلاسیک از نمونه اواخر قرن نوزدهم و ابتدای قرن بیستم است. شورای شهر آکمولینسک (Akmolinsk ) و حامی  هنری، بازرگان کوبرین (Kubrin) در سال 1988، 100 روبل برای خرید ساختمان تئاتر اختصاص دادند.

 

 اولین فصل تئاتر با نمایش چندگانه «برقی در قلب» در یک پرده توسط Fyodorov افتتاح شد و در سال 1913 گروه تاتار G.Aubakirov کارشان را در اینجا آغاز کردند. بازی های قابل ملاحظه بسیاری در اینجا اجرا شده است. فقط در اینجا ساکن سیفولین (Saken Seyfullin) با قدرت جوانی قزاق، نمایش «Bakyt Zholynda» و بعد از آن بسیاری از نمایشهای دیگرش را بروی صحنه برد.

 

 


این سالن تئاتر در داخل جمهوری و در آن سوی مرزهایش محبوبیت کسب کرد. از سال 1959 این سالن تئاتر به تئاتر ماکسیم گئورکی (Maksim Gorky) معروف شد. در سال 1961 بعنوان تئاتر اصلی منطقه Tselinny مطرح گردید. این تئاتر نشان ها و جوایز مختلفی در این دوره تاریخی طولانی بارها و بارها به دست آورده است. این تئاتر عضو انجمن تئاترهای روسی است، که توسط مرکز پشتیبانی از تئاترهای روسی برون مرزی تحت STD (اتحادیه تئاتر روسیه) شهر مسکو راه اندازی شده است.

 

مترجم : مریم خانی

 
تجارت
فرهنگ و هنر
Copyright © 2011 , All rights reserved.
KaziranWebsite : www.kaziran.com :: www.kazinfo.ir :: Email : Info@kaziran.com
Designed and Developed By SheedGraphic Multimedia