Sheedgraphicبازگشت صفحه اصلی کوه کاکتوبه Kok - Tobe

بلندترین نقطه شهر کوه کاکتوبه Kok - Tobe

 

 کوه کاکتوبه Kok - Tobe فقط دارای جاذبه کوه نیست، بلکه دارای هوای تازه و تمیز و احساس آزادی است، و همچنین مکانی است برای ملاقات دوستان، قدم زدن با عشق، استراحت با کودکان و تفریح لذت بخش.
دکل آنتن تلویزیون: در پای کوه کاک توبه یک دکل آنتن 350 متری سربرافراشته است. چنانچه از سطح دریا اندازه گیری شود، این دکل یکی از بلندترین دکلها در دنیا است.

 


بنای یادبود بیتلز Beatles: روز 15 می سال 2007 در کوه کاک توبه از نیمکتهای بیتلز  در افتتاحیه جشنواره جایزه ملی «Musical feature - 2007» پرده برداری گردید. این اولین و تنها بنای یادبود گروه موسیقی چهارنفره لیورپولی افسانه ای بطور کامل است: John Lennon با یک گیتار نشسته بر روی یک نیمکت و در پشت سر آن Paul McCartney، George Harrison و Ringo Starr قرار دارند. مجسمه ساز نیمکتهای بیتلز در آلماتی همان مجسمه ساز Eduard Kazarian معروف است.


چشمه آرزوهای آلما Alma: این چشمه اولین مکان ملاقات میهمانان در کاکتوبه و همیشه شلوغ است. برخی فقط از خنک بودن آن لذت می برند، برخی اندیشمندانه در اعماق شفاف و زلال آن سکه ای می اندازند، در حالیکه دیگران بعنوان یادگاری دربرابر پس زمینه سیب گرانیتی عظیم عکس می اندازند، که سمبل شهر آفتاب آلماتی است.

مترجم : مریم خانی

 
تجارت
فرهنگ و هنر
Copyright © 2011 , All rights reserved.
KaziranWebsite : www.kaziran.com :: www.kazinfo.ir :: Email : Info@kaziran.com
Designed and Developed By SheedGraphic Multimedia